Paratici zabrał głos ws. afery w Lazio: “Winny musi ponieść konsekwencje”

Fabio Paratici
Fabio Paratici fot. Grzegorz Wajda

Dyrektor sportowy Juventusu FC Fabio Paratici został zapytany przed meczem z SS Lazio o kłopoty z testami w klubie z Wiecznego Miasta. Przedstawiciel Starej Damy dał jednak jasno do zrozumienia, że to nie problem Juve, a rzymian. 48-latek dał też do zrozumienia, że w momencie, gdy ktoś nie przestrzega obowiązujących, to musi ponieść konsekwencje.

Czytaj dalej…

SS Lazio do swojej potyczki z Juve przystąpią bez takich zawodników jak: Ciro Immobile. Thomas Strakosha, czy Lucas Leiva. Wymieniona trójka miała pozytywne wyniku testu na COVID-19. Co prawda jeszcze w trakcie sobotniej konferencji prasowej szkoleniowiec Orłów wierzył, że będzie mógł skorzystać z tych piłkarzy w boju ze Starą Damą, ale ostatecznie sanepid podjął decyzję, która sprawiła, że piłkarze nie mogli zagrać w starciu z mistrzami Serie A.

Przypomnijmy, że wymieniona trójka zawodników zagrała w starciu z Torino FC przed tygodniem, mimo że kilka dni wcześniej mieli pozytywny wynik testu na obecność COVID-19, tuż po starciu Ligi Mistrzów z FC Brugge, które zakończyło się wynikiem 1:1.

– Sprawa dotyczy Lazio, a nie Juventusu. My koncentrowaliśmy się na sobie, chcąc przygotować się do spotkania najlepiej, jak to było możliwe. Naszym celem jest stworzenie świetnego widowiska, które da nam zwycięstwo – mówił Paratici w rozmowie z DAZN.

– Są konkretne zasady i protokoły, których należy przestrzegać, aby można było zachować ciągłość rozgrywania meczów – kontynuował przedstawiciel Juve.

– Jeśli ktoś nie stosuje się do konkretnych wytycznych, to słusznym kierunkiem jest to, że władze przeprowadzają kontrole i mogą ostatecznie karać. Faktem jest, że COVID w ostatnim czasie odcisną piętno na każdym zespole, ale dzięki określonym zasadom rozgrywki ligowe i pucharowe mogą być kontynuowane – zaznaczył Paratici.

Dyrektor sportowy Starej Damy potwierdził również, że kontuzji doznał Federico Chiesa. – Wczoraj rano zawodnik miał osłabione mięśnie. Dzisiaj rano Federico nie czuł się dobrze, co skutkuje tym, że nie jest do dyspozycji trenera – rzekł Paratici.

Komentarze