Osimhen: Drogba jest moim wzorem do naśladowania

Piłkarze Napoli
Piłkarze Napoli fot. Grzegorz Wajda

SSC Napoli w niedzielnym starciu przeciwko Parmie Calcio w delegacji zacznie zmagania we włoskiej ekstraklasie w sezonie 2020/2021. Tymczasem przed tym spotkaniem ciekawego wywiadu CAFonline.com udzielił Victor Osimhen, który ujawnił, dlaczego zdecydował się na transfer do teamu z Kampanii, a nie na przykład do Arsenalu FC, czy Liverpoolu FC.

Czytaj dalej…

SSC Napoli swój mecz z ekipą z regionu Emilia-Romania zacznie w niedzielę o godzinie 12:30. Niewykluczone, że debiut w tym boju zaliczy 21-letni zawodnik, który tego lata zasilił szeregi Azzurrich. Suma transakcji z udziałem Osimhena wyniosła 50 milionów euro plus 10 milionów euro. Ponadto do ekipy z Ligue 1 przenieśli się Orestis Karnezis, a także trzech młody piłkarzy z neapolitańskiej ekipy. Łączna suma transakcji szacowana jest zatem na 81 milionów euro.

– Wielu przewidywało, że trafię do Premier League. Faktem jest, że miałem kilka interesujących ofert z niektórych klubów, ale Napoli było dla mnie najlepszym wyborem – powiedział nowy nabytek teamu z Kampanii w rozmowie z CAFonline.com.

– Stało się tak ze względu na rodzaj piłkarza, jakim chciałbym być w przyszłości i rodzaj wspaniałej kariery, jaką chcę mieć. Nie mam wątpliwości, że Napoli to klub, którego potrzebuję, aby móc się dalej rozwijać – zaznaczył Osimhen.

Możliwość rywalizacji z Ronaldo napędza Nigeryjczyka

– Relacje między mną a trenerem Gennaro Gattuso i prezesem Aurelio De Laurentiisem są bardzo fajne, ponieważ jeszcze zanim przyjechałem do Neapolu, rozmawiałem z oboma. Jeszcze bardziej przekonali mnie do podpisania kontraktu z Napoli. Relacja układa się bardzo dobrze i chcę im po prostu odwdzięczyć się na boisku za zaufanie, jakim mnie obdarzają – rzekł zawodnik.

– Naprawdę nie mogę się doczekać nowej kariery w Serie A. Granie przeciwko takim zawodnikom jak Cristiano Ronaldo jest czymś, na co można czekać z niecierpliwością. Dlatego nie mogę się doczekać, kiedy wkrótce będę mógł z nim rywalizować – przekonywał Osimhen.

Nowy nabytek Napoli ujawnił, że jego piłkarskim idolem jest Didier Drogba. – Wybór Drogby jako wzoru do naśladowania był naprawdę pomocny w latach mojego dorastania. Jeszcze go nie spotkałem i naprawdę nie mogę się doczekać, kiedy go zobaczę i zdobędę jedną z jego podpisanych koszulek; to naprawdę byłoby spełnienie moich marzeń – powiedział ośmiokrotny reprezentant Nigerii.

Komentarze