Okres przejściowy Juve dobiegł końca. Pirlo przed meczem z Cagliari

Andra Pirlo
Andra Pirlo fot. PressFocus

Juventus FC w sobotni wieczór w spotkaniu ósmej kolejki włoskiej ekstraklasy stanie do rywalizacji z Cagliari Calcio. Ekipa z Piemontu będzie chciała wrócić na zwycięski szlak po zremisowanym boju z SS Lazio. Tymczasem szkoleniowiec Starej Damy Andrea Pirlo na przedmeczowej konferencji prasowej przekonywał, że okres przejściowy jego zespołu dobiegł już końca.

Czytaj dalej…

Juventus FC przed rozegraniem sobotniego starcia plasuje się na piątej pozycji w ligowej klasyfikacji, legitymując się dorobkiem 13 punktów na koncie. Do pierwszego AC Milanu mistrzowie Serie A tracą aktualnie cztery “oczka”.

Andrea Pirlo przed startem nowej kampanii zastąpił na stanowisku trenera Starej Damy Maurizio Sarriego. Opiekun Bianconerich przekonywał, że potyczka z Rossoblu będzie miała fundamentalne znaczenie dla rozwoju gry jego drużyny, podkreślając, że okres przejściowy dobiegł już końca.

– To dla nas bardzo ważny mecz. Przystępujemy do niego po przerwie na spotkania reprezentacyjne, ale musimy go rozegrać jak najlepiej, aby móc się dalej rozwijać – mówił szkoleniowiec Starej Damy cytowany przez Football Italia.

– Zaczynają się dla nas prawdziwe mistrzostwa. Okres adaptacyjny się skończył. Będziemy mieli 10 meczów, które będą dla nas jak finały. Rozegramy je do świąt Bożego Narodzenia – kontynuował Pirlo.

– Od jutra chcę zobaczyć innego ducha walki. Musimy zagrać z dużym zaangażowaniem, aby osiągnąć satysfakcjonujące nas wyniki – powiedział opiekun Bianconerich.

Komentarze