Serie A ogłosiła datę wznowienia rozgrywek!

Piłkarze Juventusu FC
Piłkarze Juventusu FC fot. Grzegorz Wadja

Lega Serie A poinformowało, że wznowienie rozgrywek włoskiej ekstraklasy jest planowane na 13 czerwca. Taka decyzja zapadła podczas dzisiejszej wideokonferencji z udziałem przedstawicieli wszystkich klubów.

Czytaj dalej…

Będzie to możliwe między innymi dzięki wniesionym przez Włoską Federację Piłkarską (FIGC) poprawkom do protokołu medycznego, co pozwoli również drużynom rozpocząć 18 maja treningi w grupach.

“Zarząd Lega Serie A spotkał się dzisiaj ze wszystkimi klubami za pośrednictwem wideokonferencji. (…) Jeżeli chodzi o wznowienie działalności sportowej, wskazano datę 13 czerwca na wznowienie rozgrywek, zgodnie z decyzjami rządu i zgodnie z protokołami medycznymi dotyczącymi ochrony zawodników i wszystkich zaangażowanych stron” – czytamy w oficjalnym komunikacie Lega Serie A.

Serie A kolejną ligą z datą wznowienia rozgrywek

Tym samym Serie A jest kolejną europejską ligą, która ogłosiła datę planowanego restartu rozgrywek. Już w najbliższy weekend na boiska wybiegną drużyny Bundesligi, pod koniec miesiąca będziemy mogli emocjonować się polską Ekstraklasą, natomiast na 12 czerwca zaplanowany jest powrót hiszpańskiej La Liga.

Plan wznowienia rozgrywek mają również przedstawiciele Premier League, ale na razie nie poinformowali o konkretnej dacie.

Komentarze