Daniele Rugani
Daniele Rugani fot. Grzegorz Wajda

Oficjalnie: Rugani ofiarą koronawirusa

Juventus FC za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych potwierdził, że zarażony koronawirusem został Daniele Rugani. Włoch przeszedł testy na posiadanie COVID-19, które zakończyły się wynikiem pozyytwnym.

Czytaj dalej…

“Piłkarz, Daniele Rugani, uzyskał pozytywny wynik testu na Coronavirus-COVID-19, który u piłkarza jest bezobjawowy” – brzmi oświadczenie klubu z Piemontu.

“Klub piłkarski Juventus obecnie aktywuje wszystkie wymagane prawem procedury izolacyjne, dotyczące także ludzi, z którymi miał kontakt” – czytamy dalej.

Juventus odbył dzisiaj trening, więc wszystko wskazuje na to, że cała drużyna i sztab szkoleniowy Starej Damy podda się kwarantannie.

Przypomnijmy, że ostatnio podjęta została decyzją o zawieszeniu do 3 kwietnia rozgrywek Serie A. Juventus miał jednak zagrać w Lidze Mistrzów z Olympique Lyon w przyszłym tygodniu, ale 14-dniowa kwarantanna sprawi, że do tego starcia raczej na pewno nie dojdzie.

Rugani jest pierwszym zawodnikiem z Serie A, u którego zdiagnozowano koronawirusa, który do tej pory zaatakował ponad 12 000 Włochów, zabijając 827 osób.

Komentarze