Obrońcy Milanu dostaną nowe kontrakty

Simon Kjaer
Simon Kjaer fot. PressFocus

Przedstawicieli Milanu w najbliższym czasie czeka podjęcie decyzji w sprawie przyszłości dwóch obrońców – Simona Kjaera i Davide’a Calabrii. Obecne umowy zawodników obowiązują do czerwca 2022 roku, a jak informuje włoski dziennik Tuttsport, z dużym prawdopodobieństwem zostaną przedłużone.

Czytaj dalej…

31-letni Kjaer do Rossonerich dołączył w styczniu tego roku z Sevilli, początkowo na zasadzie wypożyczenia, a następnie definitywnego transferu. Doświadczony reprezentant Danii jest ważnym elementem drużyny prowadzonej przez Stefano Pioliego. W obecnym sezonie wystąpił we wszystkich siedmiu ligowych spotkaniach Milanu, a od momentu przenosin na San Siro rozegrał w Serie A 22 mecze.

Kjaer latem związał się z Milanem umową do czerwca 2022 roku, ale zadowoleni z postawy piłkarze przedstawiciele Rossonerich są przygotowani do rozpoczęcia rozmów w sprawie jej przedłużenia o kolejny rok. Aktualny kontraktu Duńczyka gwarantuje mu wynagrodzenie w wysokości 1,2 miliona euro. W przypadku podpisania nowej umowy piłkarz z pewnością mógłby liczyć na podwyżkę.

Calabria chce zostać w Milanie

Innym zawodnikiem, z którym klub prawdopodobnie podejmie wkrótce rozmowy na temat nowego kontraktu jest Davide Calabria. 23-letni prawy obrońca, który jest wychowankiem Rossonerich, wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie zespołu i jest zdecydowany na związanie swojej przyszłości z klubem.

Calabria, którego kontrakt również obowiązuje do czerwca 2022 roku, jest gotowy na przedłużenie umowy na tych samych warunkach co obecnie. Mający na swoim koncie debiut w reprezentacji Włoch obrońca, w zespole Milanu zarabia około dwóch milionów euro rocznie.

Komentarze