Serie A. Nowy protokół medyczny zatwierdzony!

Piłkarze Juventusu FC
Piłkarze Juventusu FC fot. Grzegorz Wadja

Rządowy komitet naukowy zatwierdził nową wersję protokołu medycznego dla k;ubów Serie A – informuje La Repubblica. Włoski minister sportu Vincenzo Spadafora potwierdził jednocześnie, że kluby otrzymały zgodę na rozpoczęcie treningów grupowych z zastosowaniem uzgodnionych warunków.

Czytaj dalej…

Nowy protokół medyczny został opracowany przez Lega Serie A, Stowarzyszenie Lekarzy Klubowych, Stowarzyszenie Zawodników i innych ekspertów. Zamiast prewencyjnego odosobnienia treningowego mającego trwać co najmniej 15 dni, co według wielu klubów było niemożliwe do przeprowadzenia, dokonywanych w tym czasie będzie więcej testów.

Nowy protokół zakłada również zniesienie kwarantanny dla całej drużyn, w przypadku uzyskania przez jednego z zawodników pozytywnego wyniku testu. W takiej sytuacji na kwarantannę zostanie odesłana tylko osoba z dodatnim wynikiem, natomiast pozostali piłkarze będą mogli kontynuować treningi.

Sytuacja we Włoszech coraz lepsza

– Mogliśmy na to pozwolić, ponieważ obecna sytuacja na to pozwala. Włoska Federacja Piłkarska jest skłonna zrewidować swoją pierwszą propozycję i jesteśmy z tego zadowoleni. Pojawią się pewne wyjaśnienia dotyczące kwarantanny zawodników, którzy uzyskali pozytywny wynik testów. Zaleca się również, aby przeprowadzanie testów nie wpływało na potrzeby społeczeństwa w tej kwestii – powiedział Vincenzo Spadafora.

Komentarze