Niejasna przyszłość Moraty w Juve

Alvaro Morata
Alvaro Morata fot. PressFocus

Alvaro Morata i jego przyszłość w Juventusie jest bardzo niepewna. Zawodnik został do klubu z Turynu wypożyczony. Najnowsze doniesienia Tuttosport sugerują, że sternicy Starej Damy nie chcą płacić za zawodnika 35 milionów euro, aby pozyskać go stałe.

Czytaj dalej…

  • Alvaro Morata w tej kampanii zdobył jak na razie cztery bramki
  • Z końcem czerwca przyszłego roku kończy się wypożyczenie Hiszpana do Juve
  • Tuttosport ujawnił, że klub z Turynu niechętnie podchodzi do tematu wykupienia piłkarza za 35 milionów euro

Morata na wylocie z Juventusu?

Alvaro Morata dołączył do teamu z Allianz Stadium w 2020 roku na wypożyczenie z opcją transferu definitywnego. Za samo wypożyczenie piłkarza na dwa lata Juventus zapłacił 20 milionów euro. Jeśli będzie chciał wykupić zawodnika na stałe, to musi wyłożyć 35 milionów euro.

Nowe doniesienia na temat Moraty pojawiły się łamach Tuttosport. Działacze klubu z Turynu podobno już zaczęli rozmowy z Atletico Madryt, chcąc wynegocjować niższą simę za zawodnika.

Hiszpański napastnik nie jest jednak jedynym, który na zasadzie wypożyczenia z opcją transferu definitywnego trafił do Juve. Podobnie wygląda sytuacja Moise Keana. Reprezentant Włoch trafił do teamu z Turynu z Evertonu. W przypadku Keana sytuacja wygląda jednak tak, że w tym przypadku musiał zostać załatwiony temat obowiązkowego transferu definitywnego za 28 milionów euro.

Ostatnio pojawiły się natomiast we włoskiej prasie informacje, że Dusan Vlahovic jest jednym z głównych celów Juventusu. Jeśli działaczom Starej Damy uda się sfinalizować transfer z udziałem Serba, to można przypuszczać, że definitywnie zrezygnuje z planu wykupienia Moraty z Atletico Madryt, gdyż Hiszpan gra w podobnym stylu, co Vlahović, ale jest jednak mniej skuteczny.

Napastnik Fiorentiny jest jednak na liście życzeń kilku klubów z Europy. Chętny na pozyskanie zawodnika są również takie ekipy jak: Arsenal, Tottenham czy Inter Mediolan.

Morata w tej kampanii wystąpił łącznie w 14 meczach, zdobywając w nich cztery bramki.

Czytaj więcej: Serie A: Juventus z przełamaniem, Atalanta lepsza od Cagliari

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Comments 3 comments