Spadafora: Ostatnie informacje nie wróżą dobrze

Serie A
Serie A

Włoski minister sportu Vincenzo Spadafora wskazał, że ostatnie informacje o wykryciu zakażeń koronawirusem o zawodników klubów Serie A nie wróżą dobrze dla ewentualnego wznowienia sezonu.

Czytaj dalej…

W ostatnich dniach o wykryciu nowych przypadków w klubach, po dokonaniu testów u zawodników, poinformowały Torino, Fiorentina i Sampdoria Genua.

– Wiadomości o zainfekowanych zawodnikach z ostatnich kilku dni nie wróżą dobrze. Dopóki nie dowiemy się, jaka jest ewolucja kryzysu zdrowotnego, nie możemy dać pewnej odpowiedzi. Kluczowym słowem, również po niedawnym spotkaniu z komitetem naukowym w celu omówienia protokołu, jest “ostrożność”. To, co wydarzyło się w ciągu ostatnich 24 godzinach na pewno nie pomaga – powiedział Vincenzo Spadafora, cytowany przez Football Italia.

– W przyszłym tygodniu, przed 18 maja, będziemy mogli przeanalizować krzywą i statystyki po złagodzeniu obostrzeń. Komitet naukowy wkrótce wyda także swój werdykt w sprawie protokołu medycznego Włoskiej Federacji Piłkarskiej. Wtedy dowiemy się, czy problemy z protokołem zostały rozwiązane, czy niestety pozostają problemem. Te dwie rzeczy razem pozwolą nam podjąć decyzję – kontynuował.

Spadafora: Szansa na zreformowanie piłki i sportu

– Chcę jasno powiedzieć, że jest to szansa dla piłki nożnej i całego sportu na odnowienie się i ponowne rozważenie listy priorytetów i stylu życiu – mówił włoski minister sportu.

– Każdy, kto żałuje, że nie możemy po prostu wrócić do normy, najwyraźniej nie zrozumiał powagi sytuacji na świecie. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, by stała się ona szansą na zreformowanie piłki nożnej i sportu – dodał .

Komentarze