Nicola: Genoa zasługuje na utrzymanie

Serie A
Serie A

Trener Genoi Davide Nicola ma nadzieję, że już w środę prowadzona przez niego drużyna zapewni sobie utrzymanie w Serie A. W wyjazdowym spotkaniu Grifone zmierzą się z Sassuolo.

Czytaj dalej…

Na dwie kolejki przed zakończeniem obecnego sezonu, Genoa plasuje się tuż nad strefą spadkową w tabeli Serie A. Ma nad nią cztery punkty przewagi, co sprawia, że wygrywając w środę, będzie już pewna pozostania w lidze na kolejny sezon.

– Wiemy, że nie będzie to łatwe, ale jednocześnie potrzebujemy jednego pozytywnego wyniku, aby osiągnąć to, na co naprawdę wierzymy, że zasługujemy – powiedział szkoleniowiec Genoi.

– Chodzi nie tylko o nas, ale także o wszystkich naszych kibiców, a także osoby, które pracują dla Genoi i historii tego klubu. Zasługujemy na to, ponieważ od siedmiu miesięcy nie skupiamy się na niczym innym i poświęcamy każdą kroplę potu na osiągnięcie tego celu – kontynuował.

– To świetna okazja i chcemy ją wykorzystać w meczu przeciwko Sassuolo. Neroverdi nie przekroczyli w tym sezonie oczekiwań, ponieważ od dawna robię dobre wrażenie, a Roberto De Zerbi wykonał niesamowitą pracę w ciągu ostatnich trzech lat. Ten zespół ma prawdziwą tożsamość i sprawiał problemy największym klubom – mówił Nicola.

– Różnicę może zrobić nasza pasja i determinacja w dążeniu do celu. Chcemy być agresywni i atakować. To były w zasadzie dwa sezony w jednym, z dużą różnicą pomiędzy nimi, a także z wieloma zmianami w składzie w styczniu – dodał szkoleniowiec.

Nicola stawia na Polaka

Zawodnikiem Genoi jest 22-letni Filip Jagiełło, który wywalczył sobie ostatnio miejsce w podstawowym składzie zespołu, występując w meczach przeciwko Sampdorii Genua i Interowi Mediolan od pierwszej minuty. Łącznie były reprezentant polskiej młodzieżówki rozegrał w obecnym sezonie dziesięć spotkań we wszystkich rozgrywkach.

Komentarze