Nesta dołączy do sztabu szkoleniowego Juve?

Piłkarze Juventusu
Piłkarze Juventusu fot. Grzegorz Wajda

Corriere dello Sport donosi, że kolejnym po Igorze Tudorze byłym piłkarzu, który może dołączyć do sztabu szkoleniowego Juventusu FC, jest Alessandro Nesta. Przypomnijmy, że pierwszym trenerem Bianconerich został niedawno Andrea Pirlo, który na stanowisku opiekuna Juve zastąpił Maurizio Sarriego.

Czytaj dalej…

Dla byłego reprezentanta Włoch to debiutancka praca w roli trenera. Pirlo zaczyna pracę w nowym zawodzie od trudnego zadania, bo przyjdzie mu prowadzić najlepszy team w Italii.

Kolejny były piłkarz w sztabie Juve?

Według informacji środków masowego przekazu były pomocnik ma plan, aby oprzeć swój sztab szkoleniowy jego byłymi kolegami z boiska. Popularny dziennik sportowy Corriere dello Sport sugeruje, że Nesta jest kolejnym kandydatem do pracy w ekipie ze stolicy Piemontu.

Podobnie jak Tudor, Nesta jest już doświadczonym trenerem, który poprowadził ostatnio Frosinone Calcio do finału barażów o awans do Serie A, w którym jego zespół ostatecznie przegrał ze Spezią. 44-latek wcześniej prowadził też takie ekipy jak Miami FC, czy Perugia Calcio.

Nesta i Pirlo to byli koledzy z reprezentacji Włoch. Razem wywalczyli w 2006 roku mistrzostwo świata, pokonując w finale Francję. W szeregach AC Milanu razem grali przez dziewięć sezonów, w którym Rossonerich wygrali dwukrotnie mistrzostwo Serie A i dwa razy triumfowali w Lidze Mistrzów.

Komentarze