Napoli złożyło kolejne odwołanie ws. meczu z Juventusem

SSC Napoli - Juventus FC
SSC Napoli - Juventus FC fot. PressFocus

SSC Napoli złożyło kolejne odwołanie od decyzji dotyczącej meczu z Juventusem FC. Przypomnijmy, że mecz został zweryfikowany jako walkower dla Starej Damy. Niemniej ekipa z Kampanii nie pogodziła się z werdyktem.

Czytaj dalej…

SSC Napoli nie udało się do Turynu na starcie z Juve na początku października, argumentując to tym, że klub miał nałożony zakaz podróżowania od lokalnych władz, co miało być następstwem tego, że zakażeni koronawirusem byli Piotr Zieliński i Eljif Elmas.

Serie A i Włoska Federacja Piłkarska ostatecznie orzekły, że klub z Kampanii nie postępował zgodnie z ustalonym protokołem medycznym dotyczącym zakażeń na COVID-19 i nie zrobił wszystkiego, co było w jego mocy, aby udać się do stolicy Piemontu na spotkanie z mistrzami Włoch.

Napoli jednak utrzymuje swoje racje, stąd sprawa trafiła do Włoskiego Komitetu Olimpijskiego. Werdykt w temacie ewentualnego anulowania walkoweru za mecz z Juventusem może zostać przedstawiony jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Sprawa ma zostać rozpatrywana 18 grudnia.

Jeśli Napoli wygra, to realnym terminem, gdy mecz Azzurrich ze Starą Damą miałby się odbyć, jest 13 stycznia. Odnotujmy, że aktualnie w ligowej klasyfikacji Juventus ma taki sam dorobek, co Napoli, czyli 17 “oczek”.

Komentarze