Napoli zamierza walczyć o swoją rację. Azzurri unikną walkowera?

Piłkarze SSC Napoli
Piłkarze SSC Napoli fot. PressFocus

Mecz Juventus FC – SSC Napoli został zweryfikowany przez Komisję Dyscyplinarną jako walkower na korzyść ekipy z Turynu. Klub z Kampanii nie zamierza jednak godzić się z taką decyzją, chcąc złożyć odwołanie w sprawie.

Czytaj dalej…

SSC Napoli według doniesień La Gazzetta dello Sport dzisiaj ma złożyć oficjalne zażalenie w sprawie w Sportowym Sądzie Apelacyjnym. Kluczowe ruchy mają zostać z kolei podjęte, gdy do klubu z Kampanii trafią dokumenty wyjaśniające decyzję z pierwszej instancji.

Po otrzymaniu stosownych dokumentów prawnicy Napoli na czele z Mattią Grassanim będą mieli pięć dni na analizę dokumentacji. Jednocześnie rozprawa odwoławcza może mieć miejsce pod koniec października lub na początku listopada.

Dodajmy, że sprawa dotyczyć będzie nie rozegranego spotkania trzeciej kolejki włoskiej ekstraklasy, który według neapolitańskiego klubu nie mógł dojść do skutku, gdyż lokalne władze medyczne zaapelowały o to, aby w terminie planowanego meczu nikt nie opuszczał Neapolu. Tym samym ekipa Gennaro Gattuso nie udało się do Turynu na starcie z Juve.

Ta rozgrywka jeszcze potrwa

W tym tygodniu podjęta została decyzja, że Napoli nie dostosowało się do wprowadzonego przed sezonem protokołu medycznego, który ma pomóc w rozgrywaniu spotkań w Serie A w trudnych dla wszystkich czasach pandemii koronawirusa. O ile Juventus do obowiązujących zasad się dostosował, pojawiając się w wyznaczonym terminie na Allianz Stadium, to nie zrobili tego przedstawiciele Azzurrich.

Władze Napoli nie zamierzają jednak pogodzić się z porażką przy “zielonym stoliku”. Tym samym wygląda na to, że w najbliższych tygodniach dojdzie do rywalizacji między klubem z południa Włoch a Juventusem w gabinetach prawników, czy na sali sądowej.

Komentarze