Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik fot. Grzegorz Wajda

Napoli z trzema punktami, Milik z golem

SSC Napoli w spotkaniu 34. kolejki włoskiej ekstraklasy pokonało 2:1 Udinese Calcio. Dzięki tej wiktorii ekipa z Kampanii mogła cieszyć się z ósmego w sezonie zwycięstwa na swoim obiekcie. W szeregach gospodarzy całe zawody zaliczył Piotr Zieliński. Z kolei od 31 minuty na boisku pojawił się Arkadiusz Milik.

Azzurri do swojego spotkania przystępowali, chcąc wykonać kolejny krok w kierunku zakończenia rozgrywek w pierwszej piątce. Z kolei zawodnicy Zebr mieli nadzieję na wygraną na Stadio San Paolo, wierząc w odskoczenie nieco od ekip zagrożonych spadkiem.

Wynik rywalizacji został ustalony w pierwszych trzech kwadransach meczu. Pierwszy gol padł w 22. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Rodrigo de Paul. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Kevin Lasagna. Tymczasem w 31. minucie do wyrównania doprowadził były zawodnik AFC Ajaxu w osobie Milika, który zaliczył jednocześnie swojego 11. gola w Serie A.

Po zmianie stron gospodarze szukali kolejnych trafień. Najpierw swoich sił spróbował Lorenzo Insigne, ale piłka po jego próbie przeleciała nad poprzeczką. Później jeszcze szansę na gola miał Mario Rui, ale ostatecznie bez efektu. Z kolei goście bliscy zdobycia bramki byli w 70. minucie, gdy strzał oddał Włoch Lasagna, ale świetną interwencją popisał się David Ospina.

Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, to szczęście uśmiechnęło się do Napoli, gdy w doliczonym czasie meczu Matteo Politano oddał strzał sprzed pola karnego, dzięki czemu Azzurri zainkasowali pełną pulę, wskakując na szóste miejsce w tabeli.