Napoli ogłosiło wyniki testów. Dobre wieści z Włoch

Piłkarze Napoli
Piłkarze Napoli fot. Grzegorz Wajda

Dobre wiadomości napłynęły z Neapolu. Jak poinformował klub ze Stadio San Paolo, wszystkie testy na obecność koronawirusa w organizmie, które zostały przeprowadzone we wtorek u wszystkich zawodników oraz członków sztabu szkoleniowego, dały wyniki negatywne.

Czytaj dalej…

“Wszystkie wymazy wykonane u członków pierwszego zespołu Napoli dały wyniki negatywne. Kolejne wymazy zostaną pobrane jutro po południu w centrum treningowym. Wyniki nadejdą w sobotę, w przeddzień meczu z Juventusem” – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

Piłkarze Napoli zostali poddani badaniom, ponieważ w zespole Genoi, z którą drużyna Gennaro Gattuso mierzyła się w ostatnią niedzielę, potwierdzono aż 14 przypadków zakażenia koronawirusem. W efekcie pojawiły się obawy, że zakazić mogli się również piłkarze Napoli, w tym reprezentant Polski Piotr Zieliński. Pierwsze testy tego nie potwierdziły, ale już jutro zawodnicy poddani zostaną kolejnym.

Obecnie drużyna przygotowuje się do niedzielnego spotkania z Juventusem. O tym, w jakim składzie będzie mogła w nim wystąpić, zadecydują w głównej mierze wyniki kolejnych testów, których wyniki mają być znane dopiero w sobotę.

Komentarze