Napoli odda hołd Maradonie, stadion zostanie nazwany jego imieniem

Piłkarze SSC Napoli
Piłkarze SSC Napoli fot. PressFocus

Świąt piłkarski jest pogrążony w żałobie po śmierci Diego Armando Maradony. Tymczasem znany włoski dziennikarz sportowy Fabrizio Romano poinformował, że przesądzone jest, że stadion, na którym na co dzień swoje mecze rozgrywa SSC Napoli będzie miał zmienioną nazwę. Obiekt nie będzie nazywany już Stadio San Paolo, a Stadio Diego Armando Maradona na cześć wielkiego Argentyńczyka.

Czytaj dalej…

Przypomnijmy, że Diego Armando Maradona zmarł w środę w wieku 60 lat. Tymczasem w latach 1984-1991 były reprezentant Argentyny z sukcesami występował w szeregach Azzurrich. W szeregach ekipy z Kampanii wystąpił łącznie w 255 meczach, notując w nich 115 trafień i 29 asyst.

Diego Armando Maradona dwa razy wygrywał scudetto, będąc zawodnikiem Napoli. Po raz pierwszy miało to miejsce w sezonie 1986/1987. Argentyńczyk to osiągnięcie powtórzył dwa lata później, wpisując się na zawsze do historii klubu z Kampanii.

W związku z powyższym władze klubu podjęły decyzję, aby na cześć wielkiego piłkarza zmienić nazwę stadionu ze Stadio San Paolo, na Stadio Diego Armando Maradona. Warto zaznaczyć, że inicjatywę zdążył już poprzeć przedstawiciel władz Neapolu, czyli burmistrz Luigi de Magistris.

Komentarze