Niesamowity mecz w Mediolanie, niezwykły come back Romy [WIDEO]

Pierre Kalulu
Pierre Kalulu fot. PressFocus

AC Milan na własne życzenie stracił punkty w niedzielnym hicie 17. kolejki Serie A z AS Roma. Rossoneri prowadzili 2:0 przez większość czasu gry, ale wypuścili zwycięstwo z rąk, remisując ostatecznie (2:2). Giallorossi uratowali punkt w doliczonym czasie gry.

• Piłkarze AC Milan i AS Roma po raz czwarty w sezonie zaliczyli remis
  • Giallorossi punkt wyszarpali w samej końcówce dzięki trafieniu Tammy’ego Abrahama
  • Aktualni mistrzowie Włoch tracą aktualnie siedem oczek do lidera

Abraham wyszarpał punkt Romie

AC Milan do szlagieru ligi włoskiej z Romą przystępował w dobrych nastrojach po zwycięstwie nad Salernitaną (2:1). Wygraną w środku tygodnia zaliczyli też rzymianie, pokonując Bolognię (1:0). Zapowiadało się zatem ciekawe widowisko na San Siro.

Prawie pół godziny trzeba było czekać w deszczowym Mediolanie na pierwszą godną uwagi sytuację strzelecką. Milan podjął próbę pokonania Rui Patricio nogami Brahima Diaza. Na posterunku był jednak golkiper rzymian.

Tymczasem w 30. minucie na prowadzenie Rossonerich wyprowadził Pierre Kalulu. Zawodnik popisał się celnym uderzeniem głową po dośrodkowaniu Sandro Tonaliego z rzutu rożnego i na przerwę w lepszych nastrojach udali się podopieczni Stefano Pioliego.

W drugiej połowie tempo gry wcale nie było intensywniejsze niż w pierwszej odsłonie. Jednocześnie bliżej wygranej był Milan, który jednak szukał okazji do podwyższenia prowadzenia. Roma natomiast miała kłopoty z oddaniem strzału na bramkę Cipriana Tatarusany.

Prowadzenie mediolańczyków w rywalizacji podwyższył natomiast w 77. minucie Tommaso Pobega, który na boisku zameldował się kilka chwil wcześniej. Pochodzący z Mediolanu piłkarz strzelił swojego premierowego gola dla Milanu w Serie A. Wcześniej zdobywał bramki dla Spezii, czy Torino.

W samej końcówce o emocje zadbał jeszcze Roger Ibanez, zdobywając bramkę kontaktową w 87. minucie. To nie było jednak wszystko, na co było stać rzymian. W doliczonym czasie gry Tammy Abrahm doprowadził do wyrównania i Roma zaliczyła come back, remisując ostatecznie 2:2.

W następnej kolejce Milan zmierzy się na wyjeździe z Lecce. Zanim jednak do tego dojdzie, to w środku tygodnia mediolańczyków czeka spotkanie Pucharu Włoch z Torino. Tymczasem zawodników Giallorossich czekają w najbliższym czasie mecze z Genoą w Coppa Italia i Fiorentiną w lidze włoskiej.