Rebic wciąż niepewny gry w derbach

Radość piłkarzy AC Milanu
Radość piłkarzy AC Milanu fot. Grzegorz Wajda

AC Milan już w najbliższą sobotę rozegra derby z Interem Mediolan. W poniedziałek Rossoneri mieli dzień wolny. We wtorek ekipa Stefano Pioliego wznowi przygotowania do starcia z drużyną Antonio Conte. Gotowy do gry na Derby della Madonnina jest Zlatana Ibrahimović. Cały czas natomiast pod znakiem zapytania stoi występ Ante Rebicia.

Czytaj dalej…

AC Milan będzie mógł liczyć na Szweda, który uporał się już z koronawirusem. W kontekście byłego zawodnika Eintrachtu Frankfurt warto natomiast podkreślić, że ten nie wyleczył jeszcze kontuzji łokcia, której doznał w konfrontacji przeciwko Crotone.

Wyłączeni z gry na starcie z Interem będą Matteo Gabbia i Leo Duarte. Brazylijski defensor miał pozytywny wynik testu na COVID-19 pod koniec września. Od tamtej pory piłkarz nie miał jeszcze dwóch negatywnych wyników testów wymazowych. Włoch Matteo Gabbia to z kolei piłkarz, który miał pozytywny wynik testu na koronawirusa w trakcie zgrupowania reprezentacji Włoch U-21.

Milan ogólnie jest w bardzo złej sytuacji, jeśli chodzi o defensywę. Kontuzje eliminują z gry także Andreę Contiego oraz Mateo Musacchiego. Z dobrych wieści warto natomiast odnotować, że swój uraz w pełni wyleczył Allesio Romagnoli, który prawdopodobnie zagra w sobotnich derbach.

Komentarze