Milan potwierdza. Pioli 2022

Stefano Pioli
Stefano Pioli fot. Grzegorz Wajda

AC Milan oficjalnie potwierdził przedłużenie kontraktu z trenerem Stefano Piolim. Oznacza to również, o czym już wcześniej informowały media, że zatrudnienia w ekipie Rossonerich nie znajdzie Ralf Rangnick.

Czytaj dalej…

“AC Milan ogłasza, że osiągnięto porozumienie ze Stefano Piolim w sprawie przedłużenia o dwa lata jego kontraktu jako trenera pierwszej drużyny. Umowa będzie obowiązywać do czerwca 2022 roku” – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że dni Pioliego w klubie z San Siro są policzone. Milan prowadził zaawansowane rozmowy w Ralfiem Rangnickiem, który miał zostać nie tylko trenerem drużyny od nowego sezonu, ale także dyrektorem sportowym klubu. To się jednak nie wydarzy, bowiem przedstawiciele Rossonerich zmienili zdanie.

Zadecydowały nie tylko wyniki

Prezes klubu Ivan Gazidis podkreśla, że ostatnie bardzo dobre wyniki drużyny nie miały decydującego wpływu na decyzję klubu.

– Jestem zachwycony osiągniętym porozumieniem. Stefano pokazał, że jest w stanie realizować wizję piłki nożnej, którą mamy dla naszego klubu. Ekscytującą, postępową i pełną pasji. Nie jest to decyzja oparta na ostatnich zwycięstwach, ale na tym, jak Stefano zbudował ducha zespołowego i jedność celu, w jaki sposób poprawił grę poszczególnych zawodników i zespołu. Sposób w jaki przyjął naszą wizję i sposób, w jaki reprezentował siebie i wartości klubu – powiedział Ivan Gazidis, cytowany przez Football Italia.

Pioli: Jesteśmy na początku drogi

Zadowolenia z podpisania nowej umowy nie kryje również sam szkoleniowiec. – Jestem szczęśliwy i dumny z zaufania, którym zostałem obdarzony przez Milan. Chcę podziękować wszystkim, w tym naszym kibicom, których naprawdę brakuje nam na stadionie, ale zawszą są blisko i nas wspierają – powiedział Pioli.

– Jak już wielokrotnie mówiłem, nasza przyszłość jest dzisiaj. Musimy być skoncentrowani i zdeterminowani, być zjednoczeni i grać jako jedność. Jesteśmy na początku niezwykłej drogi. Jeśli nadal będziemy pracować w ten sposób, będziemy się rozwijać i będziemy coraz bardziej konkurencyjni – dodał szkoleniowiec Rossonerich.

AC Milan zagra w pucharach

We wtorkowy wieczór AC Milan pokonał 2:1 na wyjeździe Sassuolo. Dzięki tej wygranej Rossoneri w przyszłym sezonie zagrają w europejskich pucharach. Drużyna Stefano Pioliego zapewniła sobie już miejsce w eliminacjach do Ligi Europy, ale w ostatnich meczach tego sezonu walczyć będzie jeszcze z Romą o bezpośredni awans do fazy grupowej.

Komentarze