Mihajlović: Z Juventusem zagramy o zwycięstwo

Serie A
Serie A

Szkoleniowiec Bolonii Sinisa Mihajlović zapowiada, że jego drużyna do meczu z Juventusem przystąpi z zamiarem odniesienia zwycięstwa. Obie drużyny zmierzą się ze sobą w poniedziałkowy wieczór.

Czytaj dalej…

Dla Bolonii będzie to pierwszy mecz po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Z kolei Juventus ma już za sobą dwa pucharowe spotkania z Milanem i Napoli.

– Juve ma przewagę, ponieważ rozegrało już dwa spotkania. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę również jakość ich składu – powiedział szkoleniowiec drużyny z Bolonii podczas konferencji prasowej.

– Wejdziemy na boisko po raz pierwszy od trzech miesięcy, ale jak zawsze zagramy o zwycięstwo. Będziemy grać na własnym boisku, ale brak kibiców odbierze nam dobre 15-20 procent przewagi gry u siebie, więc musimy znaleźć w sobie tę siłę. To będzie trudny mecz dla Bolonii, ale także dla Juventusu. Na pewno nie będziemy pokonani, zanim jeszcze zaczniemy – kontynuował Mihajlović.

– Mentalność Bolonii się nie zmieniła. Gramy, by wygrać, trzymamy głowę w górze. Cofnięcie się i bronienie nie jest moim pomysłem na piłkę nożną, więc jeżeli będziemy grać z tyłu, to tylko dlatego, że jesteśmy do tego zmuszeni – dodał trener Bolonii.

Mihajlović przedłużył kontrakt

Szkoleniowiec podczas konferencji prasowej był również pytany o przedłużenie do 2023 roku kontraktu, co zostało sfinalizowane w ostatnim tygodniu. – Podpisałem go na kolejny rok, ponieważ podoba mi się ten projekt, klub i fani. To była wspólna decyzja o kontynuowaniu współpracy. Nie oznacza to, że do tego czasu na 100 procent będę w Bolonii, ale przedłużenie kontraktu jest wspaniałym pokazem wiary we mnie. Doceniam to i jestem bardzo szczęśliwy – powiedział szkoleniowiec.

– Mam tu wszystko, czego mógłbym chcieć jako trener. Bologna nie zadowala się już utrzymaniem w Serie A, ponieważ cel jest bardziej ambitny i ważny. Wiem, że klub zrobi wszystko, aby mnie uszczęśliwić i to samo zrobię dla niego – dodał Mihajlović.

Komentarze