Mertens: Zdobycie Pucharu Włoch punktem zwrotnym

Dries Mertens
Dries Mertens fot. Grzegorz Wajda

Napastnik Napoli Dries Mertens uważa, że różnica między jego zespołem i Juventusem nie jest tak duża, jak wskazuje na to obecna tabela Serie A. Zdaniem Belga, zdobycie Pucharu Włoch może być punktem zwrotnym dla klubu.

Czytaj dalej…

– Zostałem, ponieważ jestem przekonany, że zdobycie Pucharu Włoch jest punktem wyjścia dla projektu, który da nam wielką satysfakcję. Naprawdę wierzę, że strata do Juventusu jest minimalna, o wiele mniejsza od tej, którą wskazuje obecna tabela – powiedział Mertens w wywiadzie udzielonym Il Mattino.

– Tabela jest wynikiem błędów popełnionych przez wielu ludzi. Przechodziliśmy przez skomplikowany moment związany z buntem, w który wszyscy byliśmy winni, ale wyszliśmy z tego silniejsi i bardziej zwarci – kontynuował.

– Był to czas, w którym wielu ludzi popełniło błędy, ale teraz musimy pomyśleć o tym, co nasz czeka, bo droga, którą pokonaliśmy, jest zwycięska – mówił belgijski napastnik Napoli. – Pewne błędy czynią cię silniejszym, to prawda. Ale to, co czyni się jeszcze silniejszym, to zwycięstwo. Dlatego mówię, że Puchar Włoch był kluczowym momentem dla wszystkich.

Mertens: Nigdzie indziej nie będzie mi lepiej

33-letni Belg niedawno podpisał nowy kontrakt z klubem. – Zdecydowałem o przyszłości podczas kwarantanny. Im bardziej myślałem o tym, gdzie mogę się udać, tym bardziej byłem przekonany, że nigdzie indziej nie będzie lepiej niż tutaj, więc zgodziłem się na podpisanie umowy – powiedział Mertens.

– De Laurentiis i ja znamy się od siedmiu lat. Współpraca z nim to jak bycie na kolejce górskiej, są ciągłe wzloty i upadki… Ale na pewno nie mógłbym zostać, gdybym nie był blisko niego – dodał.

Komentarze