Menedżer Ibrahimovicia: Nie chodzi o pieniądze

Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović fot. Abaca/Hepta/ SPORTPICTURES

Kibice Milanu zapewne czekają na pozytywne wieści w sprawie nowego kontraktu dla Zlatana Ibrahimovicia. Będą musieli się jednak uzbroić w cierpliwość, bo porozumienie w tej sprawie na razie nie zostało osiągnięte. Menedżer byłego reprezentanta Szwecji, Mino Raiola, zapewnia jednak, że problemem nie są pieniądze.

Czytaj dalej…

Ibrahimović, który do Milanu dołączył w styczniu, na zasadzie wolnego transferu z Los Angeles Galaxy, był związany z klubem umową do końca obecnego sezonu. Według nieoficjalnych informacji Rossoneri są gotowi podpisać z nim nowy dwuletni kontrakt, ale do tej pory porozumienia nie udało się osiągnąć. W efekcie doświadczonego Szweda zabraknie na poniedziałkowym treningu drużyny.

– Na ten moment, jutro go nie będzie. Nadal rozmawiamy, ale nie ma jeszcze porozumienia. Nie chodzi o pieniądze, ale o przekonanie i styl. Potrzeba obu, aby małżeństwo dobrze funkcjonowało. Gdyby Ibrahimović nie chciał zostać w Milanie, to nie byłoby negocjacji – powiedział Raiola w rozmowie ze Sky Sport Italia.

Delikatny etap negocjacji

– Elliott musi dokonywać różnych wyborów. Wiedzą, jak podejmować decyzje w świecie finansów, ale muszą także nauczyć się podejmować je w świecie sportu. Jesteśmy na bardzo delikatnym etapie negocjacji i nie chcę nic więcej na ten temat mówić. Zawsze jestem jednak optymistą. Nie pracuję nad tworzeniem problemów, ale nad znalezieniem rozwiązań – dodał menedżer Ibrahimovicia.

38-letni Szwed od momentu powrót na San Siro, rozegrał na boiskach Serie A 18 spotkań, zdobywając w nich 10 bramek.

Komentarze