Media: Napoli nie zgodzi się na walkower dla Juve

Piłkarze SSC Napoli
Piłkarze SSC Napoli fot. PressFocus

SSC Napoli nie zamierza godzić się z ewentualnymi konsekwencjami braku rozegrania meczu z Juventusem FC w dniu 4 października, przekonując, że była to decyzja niezależna od klubu. Przedstawiciele ekipy z Kampanii otrzymali rzekomy nakaz opuszczania Neapolu przez lokalne władze, stąd do skutku nie mogło dojść starcie teamu z południa Włoch z mistrzami Serie A.

Czytaj dalej…

SSC Napoli nie pojawiło się w Turynie, aby rozegrać mecz w ramach trzeciej kolejki włoskiej ekstraklasy. O ile Azzurri nie pojawili się na Allianz Stadium, to Juventus zrobił wszystko, aby spotkanie mogło zostać rozegrane w ustalonym terminie, działając zgodnie z ustaleniami obowiązującego w Serie A protokołu medycznego.

W związku z powyższym podopieczni Andrea Pirlo tradycyjnie pojawił się na terenie stadionu na mniej więcej dwie godziny przez zaplanowanym startem spotkania. Piłkarze zapoznali się z murawą, przedstawiciele klubowych mediów ujawnili wyjściowy skład Bianconerich na mecz. Turyński team czekał nawet regulaminowe 45 minut na rywala, ale bez skutku.

Sądny tydzień dla Juve i Napoli

Juventus starał się zatem dostosować do ustalonych wytycznych, aby ubiegać się o walkower, za to, że na jego stadionie nie pojawił się rywal. Werdykt w sprawie ma zostać jednak ogłoszony w przyszłym tygodniu. Na dzisiaj sytuacja wygląda tak, że do najbliższego piątku team z Kampanii jest w trakcie przechodzenia izolacji przed kolejnym wielkim meczem z Atalantą BC.

Hit w ramach czwartej serii gier ligi włoskiej zaplanowany jest na 17 października na godzinę 15:00. Bogini z Bergamo powalczy o swoje czwarte zwycięstwo w trakcie kampanii 2020/2021. Z kolei piłkarze Napoli mają nadzieję na trzeci triumf w tym sezonie.

Komentarze