Media: Napoli chce rozegrać mecz z Juve w Turynie

Piłkarze SSC Napoli
Piłkarze SSC Napoli fot. PressFocus

SSC Napoli zostało ukarane walkowerem za to, że nie dostosowało się do protokołu medycznego Serie A i nie pojawiło się w Turynie na spotkanie z miejscowym Juventusem FC w meczu trzeciej kolejki rozgrywek. Klub z Kampanii złożył jednak odwołanie od decyzji Komisji Dyscyplinarnej, chcąc rozegrać mecz ze Starą Damą w innym terminie.

Czytaj dalej…

SSC Napoli według doniesień Il Mattino złożyło odwołanie do Włoskiego Komitetu Olimpijskiego (CONI). Niewykluczone, że ta organizacja sportowa zmieni decyzję Komisji Dyscyplinarnej.

Punktem spornym jest to, czy neapolitańczycy rozważali w ogóle podróż na mecz z aktualnymi mistrzami Serie A w niedzielę 4 października. Jeśli okaże się, że ekipa Gennaro Gattuso brała to pod uwagę, to bardzo możliwe, że decyzja o walkowerze zostanie cofnięta,

Odnotujmy, że Azzurri w trakcie minionego weekendu pokonali przekonująco, bo aż 4:1 Atalantę BC. Z kolei Juve w delegacji tylko zremisowało z Crotone FC 1:1. W ligowej klasyfikacji Napoli plasuje się na pozycji czwartej, a piąta jest Stara Dama. Obie drużyny legitymują się bilansem ośmiu punktów na koncie.

Komentarze