Media: Milik porozumiał się z Juve. Transfer blisko?

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik fot. Grzegorz Wajda

Według doniesień znanego włoskiego dziennikarza sportowego Gianluki Di Marzio zdecydowany na transfer do Juventusu FC jest reprezentant Polski w osobie Arkadiusza Milika. Wychowanek Rozwoju Katowice może trafić do teamu z Piemontu na zasadzie wymiany. W miejsce polskiego piłkarza do teamu z południa Włoch miałby z kolei dołączyć Federico Bernardeschi.

Czytaj dalej…

Wierząc medialnym doniesieniom Milik doszedł już do porozumienia z klubem z Turynu w sprawie warunków indywidualnych. Teraz dogadać się muszą w sprawie ewentualnej transakcji oba kluby.

Milik celem numer one

Nie jest tajemnicą, że sternicy Starej Damy są w trakcie poszukiwania nowego napastnika, który mógłby być alternatywą dla wiekowych już Cristiano Ronaldo i Gonzalo Higuaina. Zresztą ten drugi niewykluczone, że tego lata pożegna się z Juventusem.

Wiadomo nie od dzisiaj, że reprezentant Polski jest zdecydowany na przeprowadzkę do teamu Piemontu. Między innymi dlatego zawodnik nie zdecydował się na parafowanie nowej umowy z Napoli.

Gwarancja określonej liczby goli

W trakcie kampanii 2019/2020 polski napastnik wystąpił łącznie w 33 spotkaniach, w których strzelił 14 goli. Milik do teamu z Kampanii trafił w 2016 roku z AFC Ajaxu za 32 miliona euro. Tymczasem teraz decydenci Azzurrich oczekują za swojego piłkarza przynajmniej 50 milionów euro.

Komentarze