Media: Sarri odrzucił ofertę Fiorentiny

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. PressFocus

Maurizio Sarri od momentu, gdy rozstał się z Juventusem, pozostaje bez pracy. Tymczasem najnowsze doniesienia włoskich mediów sugerują, że doświadczony trener odrzucił ofertę z Fiorentiny. Wciąż w grze o zatrudnienie szkoleniowca pozostają natomiast Roma i Napoli.

Niezła rekompensata za rozwiązanie umowy

Maurizio Sarrii ma umowę ważną z Juve do końca czerwca 2022 roku. Niewykluczone jednak, że aktualni mistrzowie Włoch wypowiedzą kontrakt Włochowi, decydując się jednocześnie na wypłacenie Sarriemu sumy 2,5 miliona euro.

Trener pochodzący z Toskanii został odsunięty od prowadzenia Starej Damy latem minionego roku. Mimo że Juventus wygrał dziewiąte z rzędu mistrzostwo Serie A. Ostatnio dużo włoskie media spekulowały o zainteresowaniu Sarrim ze strony różnych klubów. Chętne na zatrudnienie Włocha miały być: Fiorentina, Napoli i Roma. Football Italia przekonuje z kolei, że propozycja Fioletowych została już odrzucona.

Praca w Serie A prawdopodobnie priorytetem

W wyścigu o zatrudnienie 62-latka pozostają natomiast Napoli i Roma. Warto też przypomnieć, że Sarri miał już w trakcie trwającej kampanii oferty pracy z Olympique Marsylii, czy Fenerbahce. Nie chciał jednak przejmować zespołu w trakcie rozgrywek.

Sarri jest jednak zdecydowany na to, aby wrócić do pracy po zakończeniu obecnego sezonu. Wydaje się na dzisiaj, że najbardziej konkretne w kontekście zatrudnienia byłego opiekuna Juve są decydenci Napoli i Romy. Azzurrich prowadzi aktualnie Gennaro Gattuso. Tymczasem trenerem Wilków jest Paulo Fonseca.

Fiorentina
Atalanta
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 11. kwietnia 2021 20:40.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze