Media: Juventus pracuje nad transferem Williana

Willian
Willian fot. Grzegorz Wajda

Według doniesień Daily Express sternicy Juventusu FC pracują aktualnie nad pozyskaniem Williana z Chelsea FC. Brazylijczyk ma kontrakt ważny z klubem z zachodniego Londynu do końca czerwca tego roku.

Czytaj dalej…

Klub z Piemontu w ostatnich latach wyspecjalizował się w pozyskiwaniu zawodników z Premier League na zasadzie wolnych transferów. Przykładami są między innymi transakcje z udziałem Emre Cana, czy Aarona Ramseya. Wygląda na to, że kolejnym tego typu wzmocnieniem Juventusu może być Willian.

31-letni zawodnik według doniesień angielskich mediów jest otwarty na przeprowadzkę do Włoch, gdzie może trafić znów pd skrzydła Maurizio Sarriego, z którym współpracował w swoim aktualnym klubie. Warto zaznaczyć, że Willian nie potrafi dojść do porozumienia z Chelsea ws. nowej umowy.

Brazylijczyk oczekuje przedłużenia swojego kontraktu o dwa lata, z kolei działacze londyńskiego klubu proponują umowę na rok. Willian w tym sezonie wystąpił łącznie w 31 meczach, notując w nich pięć trafień i pięć asyst. Zawodnik ma też na swoim koncie 69 występów w reprezentacji Brazylii.

Komentarze