Media: Juventus może przypomnieć sobie o Allegrim

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri fot. Grzegorz Wajda

Po ostatniej porażce Juventusu FC z Hellas Werona nad głową Maurizio Sarriego pojawiły się czarne chmury. Duże grono kibiców Starej Damy jest niezadowolona z gry aktualnych mistrzów Włoch pod batutą byłego menedżera Chelsea FC. La Repubblica sugeruje natomiast, że w Juventusie jest grupa osób będąca zwolennikami powrotu Massimiliano Allegriego na ławkę trenerską ekipy z Piemontu.

Czytaj dalej…

Warto pamiętać, że były szkoleniowiec Bianconerich wciąż ma ważną umowę z Juventusem. Allegri od momentu rozstania z turyńską ekipą nie podjął pracy w innym klubie, znajdując się cały czas na liście płac Juve.

W związku z powyższym media we Włoszech coraz śmielej rzucają pomysł związany z powrotem utytułowanego trenera do Juventusu. Allegri miałby pojawić się w klubie, gdyż nie tylko wyniki turyńskiej drużyny pod wodzą Sarriego nie uległy poprawie, ale także styl gry pozostawia wiele do życzenia.

Juve aktualnie plasuje się na drugiej pozycji w ligowej klasyfikacji, mając dokładnie taki sam dorobek punktowy, co pierwszy Inter Mediolan. Ekipa z Lombardii może się jednak pochwalić lepszym bilansem goli. Z kolei za plecami Starej Damy znajduje się SS Lazio, które traci do prowadzącej dwójki zaledwie punkt.

Odnotujmy, że trener, który pięć razy z rzędu sięgnął po mistrzostwo Serie A z Juventusem był już łączony przez prasę z takimi klubami jak: FC Barcelona, Real Madryt, Paris Saint-Germain, Man Utd, czy Tottenham Hotspur. Allegri podjął jednak decyzję, że chce przez rok odpocząć od piłki nożnej.


Komentarze