Media: Juventus chce Guardiolę

Josep Guardiola
Josep Guardiola fot. Stefan Constantin / SPORT PICTURES

Według najnowszych doniesień The Sun prezydent Juventusu FC w osobie Andrei Agnelliego jest zdania, że idealnym kandydatem do objęcia sterów nad ekipą z Piemontu jest Josep Guardiola. Sternik Starej Damy jest podobno przekonany, że aktualny menedżer Manchesteru City mógł wyprowadzić Juve na szczyt w najważniejszych klubowych rozgrywkach na Starym Kontynencie.

Czytaj dalej…

Za ewentualna przeprowadzką Guardioli do Włoch przemawia to, że ten trener już dobrze porozumiewa się w języku włoskim, do czego przyczyniły się występy w barwach AS Romy i Brescii Calcio w trakcie piłkarskiej kariery.

Warto zaznaczyć, że Hiszpan był przymierzany do pracy w Juventusie jeszcze zanim do klubu z Piemontu trafił Maurizio Sarri. Guardiola był podobno pierwszym wyborem turyńczyków. Ostatecznie decydenci turyńskiego klub postawili jednak na Włocha.

Przypomnijmy, że hiszpański szkoleniowiec dwukrotnie wygrywał rozgrywki Ligi Mistrzów z FC Barceloną, co miało miejsce w 2009 i 2011 roku. Juventus marzy o powtórnym wygraniu elitarnych rozgrywek od 1996 roku, gdy po raz ostatni udała im się ta sztuka, mimo że w ostatnich latach kilka razy mieli okazję grać w finale Ligi Mistrzów.

Komentarze