Media: Ibrahimovic blisko nowej umowy w Milanie

Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović fot. Abaca/Hepta/ SPORTPICTURES

Włoskie środki masowego przekazu dają do zrozumienia, że Zlatan Ibrahimović jest bliski odnowienia swojego kontraktu z AC Milanem. Obie strony podobno nawiązały nić porozumienia, czego następstwem ma być przedłużenie umowy przez Szweda.

Czytaj dalej…

Ibrahimovic ma w klubie z Lombardii zarabiać rocznie sześć milionów euro. Nie jest tajemnicą, że dla sterników Rossonerich zatrzymanie w klubie doświadczonego zawodnika było jednym z priorytetów, co potwierdził dyrektor techniczny Paolo Maldini. Tymczasem CalcioMercato.com podało, że Milan nieco zmienił swoją propozycję, aby zachęcić piłkarza do pozostania w mediolańskiej ekipie.

Szwed jednak zostanie w Serie A?

Wcześniejsze doniesienia wskazywały, że Ibrahimović żądał od Milanu zarobków na poziomie 7,5 miliona euro rocznie. Klub z Lombardii zaoferował natomiast pięć milionów euro plus premię, co ma dać zawodnikowi apanaże na poziomie sześć milionów euro rocznie, jeśli piłkarz zgodzi się na kontynuowanie swojej kariery w Milanie.

Powyższy fakt sprawia, że Milan jest bliski zatrzymania “Ibracadabry”. Warto podkreślić, że w propozycji została zwiększona stała pensja, a zmniejszono sumę za bonusy, co miało usatysfakcjonować szwedzkiego napastnika.

CalcioMercato.com podaje, że oficjalne ogłoszenie nowego kontraktu Ibrahimovicia z Milanem ma zostać ogłoszone w ciągu najbliższych 24 godzin. Piłkarz ma zostać w klubie z miasta mody do końca sezonu 2020/2021.

Komentarze