Media: Bonucci może pauzować 20 dni

Leonardo Bunucci
Leonardo Bunucci fot. Grzegorz Wajda

Leonardo Bonucci w trakcie zgrupowania reprezentacji Włoch doznał kontuzji, która wyklucza go z meczów przeciwko Polsce oraz Bośni i Hercegowinie. Tymczasem La Gazzetta dello Sport podaje, że zawodnik będzie wyłączony z gry przez 20 dni.

Czytaj dalej…

Leonardo Bonucci mógł być pewny gry w starciu na MAPEI Stadium, gdzie Squadra Azzurra zmierzy się z Biało-czerwonymi. W każdym razie kwestie zdrowotne pokrzyżowały plany defensora Starej Damy.

– Chciałem być na zgrupowaniu reprezentacji za wszelką cenę. Ostatecznie jednak nie będę mógł pomóc drużynie – mówił Bonucci w rozmowie z Rai Sport.

– Próbowałem wszystkiego, aby móc zagrać. Zasikałem zęby, gdy pojawiał się ból. Nawet w spotkaniu przeciwko Lazio czułem dyskomfort. Myślałem, że ból minie, ale narastał. Miałem zbyt duże oczekiwania od swojego ciała – kontynuował Włoch.

Najpopularniejszy włoski dziennik sportowy przekonuje z kolei, że Bonucci oprócz najbliższych meczów reprezentacji Włoch opuści także spotkania Juventus FC. W najbliższych dnia piłkarz ma przejść dokładne badania w JMedical.

Jeśli potwierdzą się domysły włoskich dziennikarzy, to Bonucci wróci do gry 5 grudnia w spotkaniu derbowym z Torino FC. Tym samym włoski defensor będzie zmuszony opuścić potyczki przeciwko Cagliari Calcio, Benevento Calcio, Ferencvarosowi i Dynamie Kijów.

Komentarze