Media: Allegri zaczął “flirtować” z nowymi władzami Romy

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri fot. PressFocus

Massimiliano Allegri według najnowszych doniesień włoskich dziennikarzy spotkał się z przedstawicielami AS Romy, czyli Danem i Ryanem Friedkinem. Włoskie środki masowego przekazu zaczynają spekulować, że były trener Juventusu FC jest faworytem do objęcia sterów nad stołeczną ekipą, gdyby zwolniony został Paulo Fonseca.

Czytaj dalej…

Massimiliano Allgeri pozostaje bez pracy od momentu, gdy rozstał się z klubem z Piemontu. Radio Radio donosi natomiast, że w tym tygodniu włoski trener spotkał się z przedstawicielami władz Giallorossich.

W powszechnej opinii były szkoleniowiec AC Milanu, czy Juve ze spokojem podchodził do spekulacji związanych z ewentualnym objęciem sterów nad teamem z Wiecznego Miasta. Dzisiaj jednak wygląda na to, że Allegri jest nieco bardziej otwarty na podjęcie pracy w Romie.

Klub z Rzymu rozkręci karuzelę trenerską?

Przypomnijmy, że doświadczony włoski szkoleniowiec sięgał po scudetto, będąc trenerem Rossonerich i Starej Damy. Z Juventusem mistrzostwo włoskiej ekstraklasy Allegri wygrywał pięć razy.

Warto zaznaczyć, że Włoch nie jest jedynym kandydatem wymienianym przez włoskie media jako ewentualny następca Portugalczyka Paulo Fonseki. Wcześniej łączony z pracy w klubie z Rzymu łączony był Ralf Rangnick.

Roma po trzech kolejkach trwającego sezonu Serie A plasuje się na 10. miejscu, mając na swoim koncie cztery punkty. W niedzielę 18 października Roma w roli gospodarza zmierzy się z Benevento Calcio w ramach czwartej kolejki włoskiej ekstraklasy.

Komentarze