Media: Allegri otwarty na pracę w Romie

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri fot. Grzegorz Wajda

Massimiliano Allegri według najnowszych informacji włoskich mediów wydaje się otwarty na to, aby objąć stery w AS Romie. Włoski szkoleniowiec aktualnie pozostaje bez pracy, po tym, jak latem minionego roku zakończył swoją pracę w Juventusie FC.

Czytaj dalej…

Massimiliano Allegri nie ukrywa, że ma już dość bezczynności, chcąc wrócić do zawodu trenera. Włoch nie ukrywa, że tęskni już za adrenaliną związaną z boiskowymi wydarzeniami.

Były opiekun Starej Damy jest chętny na to, aby zacząć rozmowy z władzami Giallorossich na temat ewentualnej współpracy. Nie jest tajemnicą, że posada Paulo Fonseki w ostatnim czasie jest niepewna. Od momentu, gdy klub z Wiecznego Miasta przejął nowy inwestor, to pojawiły się nieco inne plany.

Warto zaznaczyć, że Allegri latem tego roku mia już podobno kontakt z przedstawicielami Paris Saint-Germain. Na razie jednak nie objął posady trenera w ekipie mistrzów Ligue 1. Nie zmienia to jednak faktu, że na dzisiaj w kontekście przyszłości Włocha wymienia się dwa kierunku, czyli Paryż i Rzym.

Doświadczenie w cenie

Jakie wymagania ma Allegri? Zarobki na poziomie 10 milionów euro miały zadowolić trenera. Najnowsze doniesienia sugerują jednak, że włoski trener jest gotowy nieco obniżyć swoje wymagania.

Dodajmy, że Roma na starcie nowego sezonu włoskiej ekstraklasy zaliczył bezbramkowy remis z Hellasem Werona. W każdym razie rezultat tego starcia został zweryfikowany jako walkower na korzyść teamu z miasta miłości, co ma być następstwem nieuprawnionego występu Amadou Diawary w szeregach Wilków.

Tymczasem w najbliższy weekend stołeczny team zmierzy się w roli gospodarza z Juventusem FC, który jest obecnie prowadzony przez Andreę “Maestro” Pirlo.

Komentarze