Mecze we Włoszech z kibicami na trybunach

Kibice Parmy
Kibice Parmy fot. Sport pictures.eu

Serie A już w ten weekend wraca do ligowej rywalizacji. Tymczasem włoskie media donoszą, że na trybunach mają się pojawić w końcu kibice. Możliwe, że 1000 fanów będzie mogło zobaczyć mecze Parma – SSC Napoli i US Sassuolo – Cagliari Calcio.

Czytaj dalej…

Serie A kończyła zmagania w trakcie kampanii 2019/2020 bez udziału kibiców, na co wpływ miały restrykcje związane z pandemią koronawirusa. W związku z tym, że sytuacja wydaje się opanowana, to włoska agencja prasowa ANSA podaje, że kluby z północnej części regionu Emilia-Romania otrzymały zielone światło na to, aby na trybunach pojawili się kibice.

Obostrzenia powoli znoszone, kibice mają wrócić na stadiony

Ograniczenia mają jednak zapewnić, że na stadionie będzie mogło pojawić się nie więcej niż 1000 fanów, którzy pojawią się na stadionie, przechodząc przez bramki obrotowe, dostosowując się jednocześnie do panujących zasad związanych z dystansem społecznym.

Warto odnotować, że nie tylko na spotkaniach piłkarskich będą wpuszczeni kibice. W międzyczasie podjęto decyzję, że w trakcie wyścigu Formuły 1 w Emilii, w mieście Imola, zawody będzie mogło śledzić maksymalnie 13147 kibiców. Tego typu impreza odbędzie się w dniach 31 października – 1 listopada.

Komentarze