Mecz Juventus – Napoli wciąż uważany za nierozstrzygnięty

Piłkarze Juventusu
Piłkarze Juventusu fot. Grzegorz Wajda

Mecz Juventus FC – SSC Napoli cały czas jest uważany za nierozstrzygnięty. Komisja Dyscyplina Serie A wciąż nie podjęła decyzji w sprawie spotkania. Zatem nie wiadomo nadal, czy ekipa z Piemontu otrzyma walkower, czy może spotkanie zostanie rozegrane w innym terminie.

Czytaj dalej…

Juventus FC miał zmierzyć się z teamem z Kampanii w minioną niedzielę w ramach trzeciej kolejki włoskiej ekstraklasy na Allianz Stadium. Ostatecznie do meczu nie doszło, gdyż do Turynu nie udał się zespół Napoli. Wpływ na to miała mieć rzekoma decyzja lokalnych władz ASL, która zalecała nie opuszczać Neapolu w związku ze wzrostem liczby zakażeń na COVID-19.

Lega Serie A przekonuje, że nie ma wystarczających sugestii, aby zalecenia ASL podważyły aktualnie obowiązujący protokół medyczny włoskich rozgrywek, gdyż tylko dwóch zawodników Azzurrich miał pozytywny wynik na zakażenie “nieszczęsnym patogenem”.

Absurd, goni absurd

Dodajmy, że Serie A podporządkowała się zaleceniom władz Europejskie Unii Piłkarskiej, której stanowisko jest takie, że jeśli w danym zespole jest minimum 13 zawodników z negatywnym wynikiem na COVID-19, w tym bramkarz, to dana drużyna ma rozegrać swoje spotkanie.

W związku z powyższym w teorii Juventus powinien otrzymać walkower 3:0 za mecz z teamem z Kampanii. Jak się jednak okazuje, spotkanie wciąż jest postrzegane za “nierozstrzygnięte”, co sprawia, że mecz ten będzie objęty dodatkowym dochodzeniem i analizą.

Komentarze