Mecz Juventus – Napoli odwołany!

Piłkarze Juventusu
Piłkarze Juventusu fot. Grzegorz Wajda

Juventus FC ostatecznie nie rozegrał swojego spotkania z SSC Napoli w ramach trzeciej kolejki włoskiej ekstraklasy. Dokładnie o godzinie 21:30 w niedzielny wieczór pojawił się oficjalny komunikat, który wyjaśnił, że mecz został odwołany. Na dzisiaj nie została podjęta decyzja o tym, czy mistrzowie Włoch otrzymają walkower. Wygląda na to, że prawnicy klubu z Piemontu i ekipy z Kampanii w najbliższych dniach, a może nawet tygodniach będą mieli ręce pełne roboty

Czytaj dalej…

Juventus FC w starciu z ekipą spod Wezuwiusza chciał się zrewanżować za przegrany finał Coppa Italia. Ostatecznie podopieczni Andrei “Maestro” Pirlo nie mieli takiej możliwości, gdyż team z Kampanii z powodu decyzji lokalnych władz medycznych nie mógł przynajmniej w teorii opuścić Neapolu, na co wpływ miał wzrost zakażeń na COVID-19.

Absurdalna sytuacja związana z zachorowaniami w szeregach Azzurrich miała tak naprawdę swój początek w starciu Napoli z Genoą CFC. Co prawda neapolitański team wygrał to spotkanie przekonująco 6:0. Niemniej właśnie po tym boju miała miejsce niezwykle duża liczba zakażeń w ekipie z Ligurii, a od piątku “nieszczęsny patogen” atakował także piłkarzy Azzurrich.

Najpierw pozytywny wynik testu na zakażenie COVID-19 miał Piotr Zieliński. Z kolei w sobotę pojawił się komunikat, że kolejnym piłkarzem, który został dotknięty “nieszczęsnym patogenem”, był Eljif Elmas. Ponadto zakażony został też jeden z członków sztabu szkoleniowego ekipy z południa Włoch.

Pirlo wciąż niepokonany w Serie A

W związku z powyższym lokalny Urząd Zdrowia w Neapolu miał podjąć decyzję o tym, aby zawodnicy klubu ze Stadio San Paolo udali się do swoich domów i poddali się samoizolacji. Jednocześnie piłkarze Azzurrich nie mogli udać się do Turynu na spotkanie w ramach trzeciej kolejki włoskiej ekstraklasy. Przynajmniej w taki sposób zalecenie lokalnych służb medycznych zinterpretował prezydent klubu Aurelio De Lurentiis.

Powyższy stan rzeczy sprawił, że pojawił się konflikt interesów. Protokół medyczny Serie A zakładał, że na kwarantannę mieli udać się tylko zawodnicy z wynikami pozytywnymi, z kolei władze lokalne w Neapolu sugerowały, aby wszystkie osoby, które miały kontakt z “chorymi”, poddały się procesowi samoizolacji.

O ile Napoli podjęło suwerenną decyzję, że ostatecznie nie uda się do stolicy Piemontu na starcie ze Starą Damą, to przedstawiciele Juventusu robili wszystko, co zwykle robią w dni meczowe. Rano turyński team miał zajęcia w swoim ośrodku treningowym, o godzinie 19:00 pojawił się na Allianz Stadium, chwilę później pojawił się komunikat o składzie drużyny na mecz. O ile Napoli zgodnie z przewidywaniami nie pojawiło się na stadionie Juve, to mimo wszystko Juventus czekał regulaminowe 45 minut na zespół z Kampanii. Po tym czasie podjęta została decyzja o odwołaniu spotkania, a kolejne decyzje w tej sprawie będą prawdopodobnie pojawiać się w najbliższych godzinach, dniach, a może nawet tygodniach.

Komentarze