Mecz Genoa – Torino odwołany

Serie A
Serie A

Zaplanowany na najbliższą sobotę mecz w ramach włoskiej ekstraklasy Genoa CFC – Torino FC nie zostanie rozegrany. Z powodu 14 przypadków zachorowania na COVID-19 w szeregach ekipy z Ligurii podjęto decyzję, że spotkanie zostanie przełożone na inny termin.

Czytaj dalej…

Genoa CFC w trakcie minionego weekendu rozegrała swoje drugie spotkanie w trakcie trwającej kampanii Serie A. Mecz z SSC Napoli piłkarze teamu z portowego nie wspominają jednak najlepiej, gdyż przegrali je aż 0:6.

Tymczasem w najbliższą sobotę piłkarze Rossoblu mieli gościć na swoim obiekcie Byki z Turynu. Spotkanie było zaplanowane na godzinę 18:00. Niemniej w związku z dużą ilością zachowań “nieszczęsnym patogenem” w szeregach Rossoblu, władze rozgrywek podjęły decyzję o odwołaniu meczu. Na razie nie został wyznaczony nowy termin rozegrania spotkania.

Odnotujmy, że Nadzwyczajna Rada Ligi Serie A potwierdziła zastosowanie przepisów UEFA w lidze włoskiej. Tym samym, jeśli dana drużyna ma do swojej dyspozycji 13 zdrowych zawodników, w tym bramkarza, to dany mecz może zostać rozegrany zgodnie z planem.

Kluby mają prawą do jednorazowego przesunięcia danego spotkania na inny termin, jeśli w zespole jest minimum 10 przypadków zachorowań. Jeśli w ponownym terminie nadal mecz nie dojdzie do skutku, to wówczas takie starcie weryfikowane jest jako walkower na korzyść drużyny rywali.

Komentarze