Sarri wróci na ławkę? To nie takie proste

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. Grzegorz Wajda

Maurizio Sarri ostatnio znów jest na ustach fanów calcio. Coraz częściej słychać głosy, że 61-latek może niebawem wrócić do pracy w roli trenera po rozstaniu z Juventusem FC. La Gazzetta dello Sport przekonuje jednak na swoich łamach, że zatrudnienie doświadczonego szkoleniowca nie jest wcale łatwą sprawą.

Czytaj dalej…

Maurizio Sarri został co prawda ostatniego lata odsunięty od prowadzenia Starej Damy. W każdym razie Włoch wciąż przez dwa lata ma ważną umowę z klubem z Piemontu. Tymczasem ostatnio pojawiły się spekulacje, że chętne na zatrudnienie Sarriego mogą być takie kluby jak ACF Fiorentina, czy AS Roma.

Aurelio Virgili, jeden z jego najbliższych przyjaciół, dał do zrozumienia w rozmowie z dziennikiem Tuttosport, że nie byłoby żadnym problemem dla Sarriego rozwiązanie umowy z Juve i podjęcie pracy w innym miejscu. Popularny włoski dziennik sportowy przekonuje natomiast, że sprawa wygląda nieco inaczej.

Jednym z kłopotów dla klubów, chcących zatrudnić trenera urodzonego w Neapolu mogą być jego wymagania finansowe. Sarri w Juve może liczyć na apanaże w wysokości 5,5 miliona euro rocznie. Na takie zarobki Włoch w Rzymie, czy we Florencji raczej nie mógłby liczyć.

Nie tylko kasa jest ważna, ale i zasady

Ponadto warto podkreślić, że nowi właściciele Giallorossich chcieli wprowadzić nowe porządki w klubie. Gdy jednak okazało się, że według jednego z raportów Roma poniosła straty na poziomie 204 milionów euro, to plany stołecznego klubu uległy zmianie, co może znaczyć, że Paulo Fonseca przynajmniej na razie może czuć się bezpieczny na stanowisku opiekuna Wilków.

Sytuacja finansowa ma mieć też wpływ na to, że klub z Toskanii nie może pozwolić sobie na zatrudnienie nowego trenera. Warto w przypadku Fiorentiny przypomnieć, że rok temu do tego klubu przymierzany był Luciano Spalletti, gdy zwalniano Vincenzo Montellę, ale władze Fioletowych nie porozumieli się z były trenerem Interu Mediolanie na poziomie finansowym. Taki stan rzeczy sprawił, że ostatecznie zatrudniono Beppe Iachiniego.

Innym problemem może być z kolei niechęć Sarriego do tego, aby podjąć pracę w nowym klubie w trakcie trwającego już sezonu. Kilka lat temu Włoch zakomunikował, że już nigdy nie będzie podejmował nowej pracy w roli trenera w trakcie trwającej już kampanii.

Komentarze