Sarri: Byliśmy lepsi fizycznie

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. Grzegorz Wajda

Juventus FC w poniedziałkowym spotkaniu włoskiej ekstraklasy pokonał 2:0 Bolognę FC. Po zakończeniu meczu szkoleniowiec Starej Damy przekonywał, że w ostatnim czasie za bardzo krytykowani w ostatnim czasie byli Matthijs De Ligt i Federico Bernardeschi, ale obaj jego zdaniem pozytywnie zareagowali.

Czytaj dalej…

Lawina krytyki spadła na barki piłkarzy Juve po dwóch z rzędu bezbramkowych remisach z AC Milanem i SSC Napoli. Z ekipą z Kampanii ostatecznie turyński team przegrał w finale Coppa Italia po serii rzutów karnych.

– Dzisiaj wieczorem byliśmy lepsi fizycznie, ponieważ utrzymywaliśmy tempo i intensywność przez 70 minut, w Pucharze odpuściliśmy po 20-30 minutach – powiedział Maurizi Sarri przed kamerą Sky Sport Italia.

Sarri: Bernardeschi jest za bardzo krytykowany i niedoceniany

Kapitalną asystę przy golu Paulo Dybali, zaliczył Włoch Bernardeschi, odgrywając piłkę piętą do Argentyńczyka.

– Fede dobrze sobie radził w ostatnich dwóch występach, więc sprawiał wrażenie, że jest w dobrej formie. Dobrze sobie radził zarówno w defensywie, jak i ataku, więc jestem z niego zadowolony. To chłopak, który jest często za bardzo krytykowany i niedoceniany – zaznaczył opiekun Starej Damy.

– Mieliśmy wiele szans na zamknięcie meczu wynikiem 3:0, ale nasza energia skończyła się pod koniec spotkania i musieliśmy grać nieco defensywnie. Nie jest to decyzja związana z filozofią gry, czy taktyką, lecz fizjologiczna, gdy paliwo się wyczerpuje – przekonywał Sarri.

Sarri: De Lig będzie jednym z najlepszych obrońców w Europie

Innym zawodnikiem, którego gra była mocno krytykowana ostatnio był Matthijs De Ligt. W każdym razie w poniedziałkowym boju Holender wywalczył “11”, którą na gola zamienił Cristiano Ronaldo. Szkoleniowiec teamu z Piemontu także na jego temat wypowiedział kilka zdań.

– Matthijs przyzwyczaił się do włoskiego stylu futbolu. Trafił do nas z Holandii, gdzie nie przywiązuje się duże wagi do defensywy i pracy w niej, ale przystosował się znacznie szybciej do Serie A niż wielu innych zagranicznych piłkarzy, którzy przybyli tutaj w jego wieku – mówił Włoch.

– Jest stworzony do tego, aby być wielkim zawodnikiem i z pewnością tak będzie. Moim zdaniem to będzie jeden z najlepszych obrońców w Europie – skwitował Sarri.

Komentarze