Marcelino trenerem Milanu, a Sartori dyrektorem sportowym?

Radość piłkarzy AC Milanu
Radość piłkarzy AC Milanu fot. Grzegorz Wajda

Według najnowszych doniesień włoskich mediów właściwie przesądzone jest, że AC Milan w kolejnym sezonie poprowadzi nowy trener. Faworytem do tej roli wydaje się były szkoleniowiec Valencii CF Marcelino. Jedynymi deskami ratunku dla Stefano Pioliego może być wygranie Pucharu Włoch lub zajęcie czwarte miejsca w Serie A na koniec sezonu, co zapewniłoby możliwość gry w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

Czytaj dalej…

Informacje o tym, co może uratować aktualnego szkoleniowca Rossonerich przed zwolnieniem pojawiły się na łamach La Gazzetta dello Sport. Z kolei Mundo Deportivo podaje, że Paolo Maldini i Zvonimir Boban spotkali się się już z potencjalnym kandydatem do objęcia sterów nad mediolańską ekipą.

Wymieniona dwójka porozmawiała z Hiszpanem Marcelino, omawiając z 54-latkiem warunki ewentualnej współpracy, do czego odniósł się też dziennik La Repubblica. Jest to jednak o tyle dziwne, że dyrektor generalny Milanu Ivan Gazidis jest zwolennikiem zatrudnienia Ralfa Rangnicka na stanowisko szkoleniowca Rossonerich.

Najpopularniejszy włoski dziennik sportowy na Półwyspie Apenińskim podał też wiadomość, że decydenci Milanu kontaktowali się już z dyrektorem Atalanty BC w osobie Giovanniego Sartoriego, chcąc go zatrudnić już od sezonu 2020/2021. 62-latek odegrał w ostatnich latach kluczową rolę w rozwoju ekipy z Bergamo.

Komentarze