Linetty: Znajomość trenera Torino była ważna

Karol Linetty
Karol Linetty fot. Grzegorz Wajda

Karol Linetty ostatnio podjął decyzję o rozstaniu z UC Sampdorią, decydując się na transfer do Torino FC. Reprezentant Polski na konferencji prasowej opowiedział o tym, co skłoniło go do zmiany barw klubowych. Polski pomocnik nie ukrywał, że ważnym czynnikiem była osoba trenera Marco Giampaolo.

Czytaj dalej…

Karol Linetty trafił do teamu z Piemontu za 7,5 miliona euro. Warto jednak podkreślić, że klub z Ligurii może dostać jeszcze 1,5 miliona euro, ale ta suma jest uzależniona od osiągnięć sportowych polskiego zawodnika.

Byki już zimą mieli plan transferu

– Torino próbowało mnie pozyskać już w lutym, ale chciałem pomóc Sampdorii wyjść z trudnej sytuacji – powiedział Linetty cytowany przez Football Italia.

– Przeprowadzka do Turynu sprawia, że przede mną pojawiły się nowe wyzwania. Chcę dać z siebie wszystko. Ważne w realizacji tego transferu było to, że znam już trenera, znam jego mentalność, więc czego będzie oczekiwał, więc zaczynam z pewnego rodzaju przewagą – kontynuował Polak.

Solidna pozycja na włoskim podwórku

– Dołączyłem do świetnego klubu, mogę grać na kilku różnych pozycjach w drugiej linii, a gdzie konkretnie? To już pytanie do trenera – powiedział 25-latek.

23-krotny reprezentant Polski w trakcie kampanii 2019.2020 wystąpił łącznie w 30 spotkaniach, w których zdobył cztery bramki, notując też trzy asysty. Dodajmy, że Linetty łącznie ma już na swoim koncie ponad 120 występów w Serie A.

Komentarze