Linetty na Giewoncie? Polak z golem, a w tle niezwykła mgła

Karol Linetty
Karol Linetty fot. PressFocus

Karol Linetty zaliczył swoje premierowe trafienie w Torino FC. Reprezentant Polski zdobył swoją bramkę w niezwykłych warunkach atmosferycznych na stadionie Citte del Tricolore w Reggio nell’Emilia, gdzie panowała niezwykła mgła.

Czytaj dalej…

Karol Linetty w trakcie ostatniej sesji transferowej zasilił szeregi Il Toro. Do teamu z Piemontu reprezentant Polski trafił z UC Sampdorii za 7,5 miliona euro, o czym informowały media.

25-letni pomocnik w piątkowy wieczór zaliczył swój czwarty występ w szeregach Torino. Tymczasem w 33. minucie Linetty wpisał się na listę strzelców, wykorzystując podanie od Mergima Vojvody.

Kadra buduje

Jak bramkę zdobył Polak, trudno jednak ocenić, bo mgła mocno utrudniła nawet weryfikację tego, kto wpisał się na listę strzelców. Linetty w każdym razie był ostatnim zawodnikiem, który dotknął piłkę, zanim ta minęła linię bramkową. Tym samym Polak zaliczył swoje 12. trafienie w Serie A.

Linetty zaliczył zatem swoje kolejne trafienie w tym miesiącu. Przypomnijmy, że urodzony w Żninie środkowy pomocnik zdobył też bramkę w spotkaniu reprezentacji Polski przeciwko Bośni i Hercegowinie, wykorzystując podanie Roberta Lewandowskiego. Tym samym bilans Linetty’ego w drużynie narodowej to 27 meczów i dwa gole.

Komentarze