Lekarz Lazio krytykuje protokół: To niedorzeczne

Serie A
Serie A

Szef sztabu medycznego Lazio Ivo Pulcini skrytykował pomysł odesłania całego zespołu na kwarantannę w przypadku uzyskania przez jednego z zawodników pozytywnego wyniku. – To niedorzeczne – powiedział cytowany przez Football Italia.

Czytaj dalej…

– Poddanie całego zespołu i sztabu kwarantannie w przypadku pozytywnego wyniku testu jest moim zdaniem niedorzeczne. Komitet naukowy nie chciał słuchać poglądów tych, którzy pracują w medycynie piłkarskiej, którzy zajmują się tym, co dzieje się na boisku, a nie tylko siedzą za biurkiem – powiedział cytowany przez Football Italia, klubowy lekarz Lazio dla radia Radio Radio.

– Jeśli mam pozytywny przypadek, umieszczam go izolatce, a potem sprawdzam wszystkich pozostałych. Jeśli są zdrowi i mają wynik negatywny, to dlaczego miałbym traktować ich tak, jakby byli chorzy? Czy jesteśmy szaleni? Czy ci ludzie wiedzą, co właściwie robi lekarz? – dodał Ivo Pulcini.

Treningi od 18 maja, wznowienie sezonu 13 czerwca?

Włoska Federacja Piłkarska (FIGC) wprowadziła już poprawki do protokołu medycznego, o które wnioskował komitet naukowy. Otwiera to drzwi drużynom Serie A do wznowienia treningu w grupach od 18 maja. Obecnie mają możliwość trenowania w ośrodkach treningowych, ale tylko indywidualnie, z zachowaniem zasad dystansu społecznego.

W środę Lega Serie A poinformowała, że przedstawiciele klubów odpowiedzieli się za wznowieniem obecnego sezonu 13 czerwca.

Komentarze