Lekarz kadry: Bundesliga powinna być przykładem

Serie A
Serie A

Były lekarz reprezentacji Włoch Enrico Castellacci uważa, że wznowienie rozgrywek na podstawie oczekiwanego przez rząd protokołu medycznego, sprawi, że rozgrywki prędzej czy później zostaną przerwane.  Jego zdaniem we Włoszech powinny zostać przyjęte podobne zasady jak w Bundeslidze.

Czytaj dalej…

– Będzie dobrze zamknąć w wszystkich w odosobnieniu treningowym na 15 dni, ale nie sądzę, żeby mogli trzymać się dala od rodziny przez dwa i pół miesiąca. Nie wspominając już o tym, że w chwili, gdy wyjeżdżają na mecz wyjazdowy, szanse na to, że wpadną na kogoś, kto ma COVID-19 i nie ma żadnych objawów rosną wykładniczo – powiedział profesor, cytowany przez Football Italia.

– Jeśli tak się stanie, wszystko się zatrzyma. Muszę więc zadać sobie pytanie, czy naprawdę chcą pozwolić na wznowienie piłkarskich rozgrywek, czy po prostu chcą, żeby to się skończyło bez bezpośredniego nakazu polityków? – dodał.

Bundesliga powinna być przykładem

Najważniejszą różnicą między protokołami medycznymi w Bundeslidze i Serie A jest procedura w momencie wykrycia pozytywnego przypadku. W Niemczech na kwarantannę ma udać się tylko jeden zawodnik, podczas gdy włoski protokół zakłada odesłanie na kwarantannę całej drużyny, co znacząco skomplikuje dokończenie sezonu.

– Gdyby naprawdę chcieli wznowić Serie A, skopiowaliby metody Bundesligi, ponieważ są one zdecydowanie najbardziej akceptowalne – powiedział profesor Castellacci.

– W Niemczech robią więcej wymazów niż my, a mimo to nie przerwą całego sezonu, jeśli jeden z nich da wynik pozytywny. Można tam powiedzieć, że oni naprawdę chcą, aby sezon trwał dalej. Wystarczy poddać zawodnika kwarantannie na dwa tygodnie – kontynuował.

– Nie potrafię już nawet przewidzieć, kiedy i czy wznowimy sezon, bo ostatnie dwa miesiące to był koszmar. Powiedzmy szczerze, że jeśli zaczniemy grać, to jest duża szansa, że rozgrywki znowu zostaną przerwane – dodał Castellacci.

Komentarze