Simone Inzaghi
Simone Inzaghi fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Lazio zmniejsza dystans do Juve

W przedostatnim niedzielnym spotkaniu w ramach 23. kolejki Serie A piłkarze Parmy Calcio ulegli 0:1 na swoim stadionie SS Lazio. Taki stan rzeczy sprawił, że ekipa z Wiecznego Miasta zmniejszyła dystans do prowadzącego Juventusu FC do zaledwie jednego punktu.

Podopieczni Simone Inzaghiego przystępowali do swojej potyczki, chcąc za wszelką cenę wykorzystać sobotnie potknięcie Juventusu FC. Z kolei Gialloblu mieli nadzieję na wygranie swojego drugiego z rzędu ligowego spotkania w roli gospodarza.

Wynik rywalizacji mógł już w 12. minucie otworzyć Ciro Immobile. Ostatecznie jednak piłka po uderzeniu reprezentanta Włoch minęła światło bramki. Co się jednak odwlecze, to nie uciecze mówi znane powiedzenie i tak było w rzeczywistości. Felipe Caicedo w 41. minucie strzałem z bliska wyprowadził rzymian na prowadzenie.

Po zmianie stron ekipa z regionu Emilia-Romania próbowała odrobić stratę, ale ostatecznie sztuka ta się Parmie nie udała. Tym samym Lazio wygrało swój szesnasty mecz w sezonie, a Żółto-niebiescy zanotowali dziewiątą porażkę w trakcie trwającej kampanii.

Parma Calcio – SS Lazio 0:1 (0:1)

0:1 Caicedo 41′