Lazio poważnie osłabione, kluczowy zawodnik z kontuzją

Stefan Radu
Stefan Radu fot. PressFocus

Stefan Radu doznał kontuzji nadwyrężenia prawego uda, poinformowało Lazio za pośrednictwem swojej strony internetowej oraz mediów społecznościowych. Zawodnik tym samym ma być wyłączony z gry przez ponad miesiąc.

Czytaj dalej…

Stefan Radu swojego urazu doznał w trakcie starcia z Interem Mediolan. Zawodnik do konfrontacji z teamem z miasta mody podszedł, mimo że nie był jeszcze w pełni przygotowany do gry. Tym samym Radu spędził na placu gry zaledwie 16 minut.

33-latek jest w kadrze rzymian na mecze fazy grupowej Ligi Mistrzów. W każdym razie z listy zawodników do gry w Serie A piłkarz tymczasowo wypadł. Włoscy dziennikarze spekulują, że zawodnik będzie mógł wrócić do gry do drużyny 6 listopada. Tym samym Rumun niewykluczone, że zdąży się wyleczyć na prestiżowe starcie z Juventusem FC zaplanowane na 8 listopada.

Rumuna zabraknie w przynajmniej sześciu spotkaniach

W każdym razie Radu będzie pominięty przez Simone Inzaghiego przy ustalaniu składu na spotkanie przeciwko: Sampdorii, Borussii Dortmund, Bolognie FC, Cercle Brugge, Torino FC i Zenitowi Sankt Petersburg.

Urodzony w Bukareszcie piłkarz ma kontrakt ważny z Lazio do końca czerwca 2021 roku. Radu trafił do ekipy z Wiecznego Miasta w 2008 roku z Dinama Bukareszt za blisko cztery miliony euro. Jak na razie zawodnik w szeregach Orłów zaliczył łącznie 382 mecze.

Komentarze