Simone Inzaghi
Simone Inzaghi fot. Paul Ursachi / Sport Pictures

Lazio liderem Serie A

W pierwszym spotkaniu 26 kolejki włoskiej ekstraklasy SS Lazio pokonało na swoim stadionie Bolognę FC, dzięki czemu rzymianie zostali liderem Serie A. Dodajmy, że w szeregach gości całe zawody zaliczył Łukasz Skorupski.

Stołeczna drużyna do swojej batalii z Rossoblu podchodziła, mając świadomość tego, że po swoim spotkaniu może zasiąść na fotelu lidera rozgrywek. Rzymianie jednocześnie liczyli na swoje czwarte z rzędu zwycięstwo. Z kolei ekipa z regionu Emilia-Romania miała zamiar wrócić na szlak wygranych spotkań po dwóch meczach bez zwycięstwa.

Losy rywalizacji zostały rozstrzygnięte praktycznie w pierwszych trzech kwadransach rywalizacji. Lazio w drugim kwadransie meczu zdobyło dwie bramki, co podcięło skrzydła gościom. Wynik spotkania otworzył w 20. minucie Luis Alberto, który odda strzał sprzed pola karnego. Z kolei dwie minuty później do siatki trafił Joaquin Correa.

W drugiej części gry więcej goli nie padło, więc podopieczni Simone Inzaghiego wygrali swoje spotkanie 2:0, dzięki czemu mają już 62 punkty, wyprzedzając o dwa “oczka” Juventus FC i aż o osiem punktów Inter Mediolan, który jednak już w kolejnej serii gier nie może rozegrać swojego meczu z powodu epidemii koronawirusa.

SS Lazio – Bologna FC 2:0 (2:0)

1:0 Luis Alberto 20′
2:0 Correa 22′