Lazio kombinowało z testami na COVID-19? Prokurata bada sprawę

Piłkarze SS Lazio
Piłkarze SS Lazio fot. PressFocus

SS Lazio przed meczem z Juventusem FC ma spore kłopoty. Klub z Wiecznego Miasta jest podejrzewany o to, że kombinował przy wynikach testów na obecność COVID-19 u trzech piłkarzy: Ciro Immobile, Lucasa Leivy, czy Thomasa Strakoshy. Cała trójka po decyzji sanepidu nie będzie mogła wziąć ostatecznie udziału w dzisiejszym hicie Serie A.

Czytaj dalej…

SS Lazio wykonało testy wymienionym zawodnikom, które dały wynik negatywny. Tymczasem w przypadku badań zrobionych przez UEFA wymieniona trójka piłkarza miała testy pozytywne, co pozwala przypuszczać, że klubowi medycy nie tylko w klubie z Rzymu, mogą wpływać na wyniki badań.

Sytuacja skomplikowała się w momencie, gdy w piątek światło dzienne ujrzała wiadomość, że testy wymazowe wykonane w laboratorium Lazio dały wynik negatywny. Prokurata w Avellino bada już sprawę, czy rzymianie nie naruszyli obowiązującego protokołu medycznego, pozwalając wymienionej trójce piłkarzy na występ przeciwko Torino FC.

Śledztwo w toku

Jeszcze w piątek rano wydawało się, że Immobile, Leiva i Strakosha będą mogli zagrać w boju przeciwko aktualnym mistrzom Serie A. W tym samym dniu miało jednak miejsce trzęsienie ziemi, które obróciło sytuację o 180 stopni.

Włoska agencja informacyjna ANSA podaje, że przedstawiciele służb śledczych Guardia di Finanza odwiedzili ośrodek treningowy Lazio w Formello oraz laboratorium Futura Diagnostica w Avellino, aby zebrać dowody i niezbędną dokumentację.

Powyższy stan rzeczy sprawia, że w Serie A mogą zostać wprowadzone nowe zasady wykonywania testów na obecność COVID-19, które mają się opierać na scentralizowanym systemie badań.

Komentarze