Wojciech Szczęsny
Wojciech Szczęsny fot. Grzegorz Wajda

Lazio – Juventus: Inzaghli i Pirlo odkryli karty

SS Lazio przystąpi do potyczki z Juventusem FC z Luisem Alberto w wyjściowym składzie, ale bez trójki: Ciro Immobile, Lucas Leiva i Thomas Strakosha. Z kolei w szeregach teamu z Piemontu o gole zadbać będą mieli Alvaro Morata i Cristiano Ronaldo, którzy zaczną zawody od pierwszej minuty.

SS Lazio przystąpi do swojej potyczki po remisie z Zenitem Sankt Petersburg w Lidze Mistrzów. Z kolei Stara Dama ma za sobą dwa zwycięstwa po 4:1. Najpierw ekipa z Piemontu w pokonanym polu pozostawiła Spezię Calcio, a ostatnio TV Ferencvaros.

W szeregach Starej Damy od pierwszej minuty zagra Wojciech Szczęsny, którego będą chcieli pokonać Joaquin Correa oraz Vedat Murigi. Wymieniona dwójka skonfrontuje jednocześnie swoje siły z takimi obrońcami jak: Leonardo Bonucci, Danilo, czy Merih Demiral.

Oczy wszystkich będą jednak zwrócone na CR7, który ma zamiar zmniejszyć dystans dzielący go od Zlatana Ibrahimovicia, do którego w klasyfikacji najlepszych strzelców traci dwa gole.

Dodajmy, że Lazio z Juventusem w trzech ostatnich meczach, licząc wszystkie rozgrywki, wygrało dwukrotnie, a jedno spotkanie zakończyło się po myśli Bianconerich.

Skład Lazio na mecz z Juventusem

Lazio: Reina; Luiz Felipe, Acerbi, Radu; Marusic, Milinkovic-Savic, Cataldi, Luis Alberto, Fares; Muriqi, Correa

Rezerwowi: Furlanetto, Alia, Patric, Pereira, D Anderson, Armini, Hoedt, Parolo, Caicedo, Lazzari, Moro, Akpa Akpro

Skład Juventusu na mecz z Lazio

Juventus: Szczęsny; Demiral, Bonucci, Danilo; Cuadrado, Bentancur, Rabiot, Frabotta; Kulusevski; Morata, Ronaldo

Rezerwowi: Pinsoglio, Buffon, Arthur, Dybala, McKennie, Bernardeschi, Dragusin, Portanova.