W Serie A kwarantanna dla całej drużyny w przypadku pozytywnego testu

Serie A
Serie A

Minister sportu Vincenzo Spadafora poinformował, że drużyny Serie A ryzykują dwutygodniową kwarantanną, jeśli u jednego z ich zawodników wynik na obecność koronawirusa da wynik dodatni.

Czytaj dalej…

Aktualnie trwają przygotowania do wznowienia treningów grupowych przez włoskie kluby, co może nastąpić 18 maja. Warunkiem, który ma to umożliwić, jest wprowadzenie poprawek do protokołu medycznego przedstawionego rządowi przez Włoską Federację Piłkarską (FIGC).

Kwarantanna dla całej drużyny

– Komitet naukowy prosi o wprowadzenie zmian w protokole FIGC: na przykład, aby upewnić się, że jeśli podczas treningu pojawi się pozytywny przypadek, wszyscy zawodnicy i sztab trenerski pozostaną w kwarantannie bez żadnych kontaktów zewnętrznych lub, że lekarze klubowi będą odpowiedzialni za wdrożenie protokołu – powiedział Spadafora w rozmowie z RAI 1, cytowany przez Football Italia.

– Prosi również, aby testy molekularne odbywały się na koszt klubów, a nie społeczeństwa. Jeśli FIGC zaakceptuje te rzeczy, treningi drużynowe będą mogły rozpocząć się ponownie – dodał.

Komentarze